Dostępne rodzaje wędlin cienkich
Tekst zewnętrzny. Artykuł sponsorowany
Cienkie wędliny tworzą szeroką grupę popularnych produktów. Doskonale smakują, mają wiele zastosowań. Można je serwować w formie przekąsek, dodatków do kanapek, a także jak kluczowy składnik dań gotowanych. Są przygotowywane na różne sposoby – pieczone, smażone, gotowane. Są również chętnie spożywane na zimno. Dobrej jakości wędliny powstają na bazie tradycyjnych receptur, sprawdzonych przez wiele lat. Poznaj najbardziej znane ich rodzaje!
Kiełbasa toruńska i jarmarczna
Najbardziej znaną przedstawicielką cienkich wędlin jest kiełbasa toruńska. Jest doskonała do kanapek, na ognisko i grilla. Jest najczęściej dodawaną wędliną do bigosu, żurku i innych dań na ciepło. Cechuje się wieloletnią tradycją, a szczególną popularność zyskała w powojennych dekadach. Powstaje z wysokiej jakości, średnio rozdrobnionego mięsa wieprzowego oraz wyselekcjonowanych przypraw, tworzących oryginalną kompozycję. Jest parzona w naturalnej osłonce, która dobrze przylega do farszu. Jej składniki są równomiernie rozmieszczone, mają przyjemny, różowy kolor.
Kiełbasa jarmarczna również jest ważnym produktem w grupie wędlin cienkich. To średnio rozdrobniona kiełbasa wieprzowa, parzona. Idealnie nadaje się na ognisko i do grillowania. Obróbka cieplna nie wymaga długiego czasu, co sprawia, że może być serwowana jako jedna z pierwszych przekąsek, np. podczas przyjęcia.
Serdelki, frankfurterki, kabanosy
Niezwykle delikatne w smaku są serdelki. Doskonale sprawdzają się na śniadanie i kolację. Są świetne na zimno i na ciepło, można je ugotować lub usmażyć. Specjaliści Zakładu przetwórstwa mięsnego Herold podkreślają, że najlepszy smak serdelek uzyskuje się z wysokiej jakości mięsa wieprzowego oraz odpowiedniej mieszanki przypraw.
Frankfurterki są cienkimi, surowymi i wędzonymi kiełbaskami. Na ogół są wytwarzane z wysokiej jakości mięsa wieprzowego. Cechują się niesamowitym aromatem, ale również niespotykaną delikatnością. W ich produkcji szczególnie ważne są specjalnie dobrane przyprawy.
Kabanosy są słoną przekąską lubianą przez dzieci i osoby dorosłe. To wyjątkowo cienkie, suche batony o charakterystycznych marszczeniach i brązowym kolorze. Zwykle złożone na pół, w tzw. przegięciu mają ślad po odwieszeniu. Cechuje je wyczuwalny smak pieczonego, peklowanego mięsa, zazwyczaj wieprzowego. Doskonale kruche, stanowią jedne z popularniejszych rodzajów kiełbasy w Polsce. Na ogół są podawane na zimno, w formie przekąsek. Zapakowane w niewielkie woreczki, można zabrać ze sobą na wycieczkę, do szkoły lub do pracy.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.