Jak zwalczać chwasty?
Tekst zewnętrzny. Artykuł sponsorowany
Każdy posiadacz ogródka czy działki wie, jak bardzo irytujące jest pojawienie się chwastów, które niszczą naszą ciężką pracę. Psują one cały wygląd ogródka i niszczą inne roślinki, dlatego trzeba się ich prędko pozbywać. Jakie są skuteczne sposoby na walkę z chwastem? Sprawdźmy.
Chwastnica zwalczanie. Jak pozbyć się najpopularniejszego chwasta?
Chwastnica jednostronna (z łac. echinochloa crus galli, czyli dzikie proso, to prawdziwa zmora właścicieli ogródków i działek, ale nie tylko, bowiem dotyka przede wszystkim rolników. Niszczy gleby przystosowane do plantacji kukurydzy, ziemniaków czy zboża jarego. Przez nią roślinki mogą zostać zupełnie zniszczone. Na szczęście istnieją sposoby zwalczania chwastów jednoliściennych. Przede wszystkim, najlepiej z nimi walczą herbicydy. Wystarczy skropić roślinki preparatem. Możemy go kupić chociażby przez Internet wpisując frazę: chwastnica zwalczanie. Z pewnością znajdziemy mnóstwo preparatów na chwasty. Również bardzo popularne jest użycie octu lub mydła, ale plantacja może nieco ucierpieć. Jednak musimy podjąć jakieś działania, aby ocalić nasze uprawy. Niestety rozsianie się chwastnicy jednostronnej spowoduje, że zniszczenia przy uprawie kukurydzy czy buraków będą spore. Dlatego warto od razu zwalczyć chwasty. Ich okres kwitnienia przypada na środek lata i początek jesieni. W tym okresie należy szczególnie pilnować swych upraw, aby zareagować natychmiast po ujrzeniu chwastnicy z rodziny wiechlinowatych i rozpocząć zwalczanie chwastnicy jednostronnej od razu.
Inne naturalne sposoby na pozbycie się chwastów
Zwalczanie chemiczne jest niestety szkodliwe dla gleby i otoczenia oraz człowieka. Dlatego też warto wybierać naturalne sposoby zwalczania chwasta z naszego trawnika. Najlepszy ponoć jest ocet oraz sól. Wystarczy posypać solą bezpośrednio chwast, a on po kilku dniach sam powinien zeschnąć. Również cukier czy wrzątek powinny zadziałać. Jednak takie sposoby są polecane na pojedyncze chwasty, przy czym trzeba uważać, aby nie uszkodził naszej roślinki. Możemy też wypróbować jadalny olej lub mydło czy popiół.
Zwłaszcza na polach uprawnych pojawienie się chwastów to kiepska wieść. Jednak możemy z nimi walczyć: mechanicznie, wykopując je lub preparatem: chemicznym albo naturalnym. Zdecydowanie dla gleby lepiej jest wybrać preparat naturalny, choć w sklepie w dzisiejszych czasach znajdziemy również nieszkodliwe mieszanki chemiczne. Ważne jest po prostu, aby szybko zadziałać i pozbyć się chwastów, żeby nie zniszczyły naszej działki czy uprawy.
Źródło zdjęcia:unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.