Damskie tuniki – z czym je łączyć i jak dobrać do figury?
Tekst zewnętrzny. Artykuł sponsorowany
Tunika ma bogatą historię, sięgającą czasów starożytnych, gdy taki rodzaj odzieży nosili tak mężczyźni, jak i kobiety. Obecnie tuniki to klasyczne ubrania damskie, noszone zarówno w formie swobodnej, jak i stanowiące podstawę eleganckich, efektownych stylizacji. Jak nosić tunikę i z czym można ją łączyć, by dobrze prezentowała się na figurze?
Czym tak właściwie jest tunika?
Damskie tuniki można w dużym skrócie przyrównać do dłuższej bluzki lub krótszej sukienki – w obu definicjach chodzi przede wszystkim o kwestię nieco przedłużonego kroju. Taki fason daje dzięki temu ogrom możliwości stylizacyjnych!
Zależy Ci na tym, by tunika zastępowała koszulę czy wizytową bluzkę? W takim wypadku postaw na model niezbyt długi, który będzie sięgał zaledwie kilka centymetrów poniżej bioder. Dłuższe ubrania tego rodzaju mogą za bardzo kojarzyć się z klasycznymi sukienkami i o ich dobre wystylizowanie trzeba się nieco bardziej postarać!
W sprzedaży znajdziesz wiele wariantów tunik damskich, zarówno o sportowym kroju i szytych z miękkich, dresowych tkanin, jak i modele koszulowe, które śmiało ubierzesz do pracy czy na spotkanie służbowe na mieście.
Jak dobrać tunikę do sylwetki?
W przypadku doboru tuniki do budowy ciała możesz kierować się podobnymi zasadami, jak przy różnych fasonach sukienek. Warto zatem przyjrzeć się nieco bliżej swojej sylwetce i określić, jakie są jej mocne strony, które warte są podkreślenia.
Klasyczna, prosta tunika damska będzie idealnym rozwiązaniem odzieżowym dla każdej kobiety, która może pochwalić się sylwetką bez znacznego wcięcia w talii i z dużym, niezbyt obfitym, biustem. Taki model pasować będzie również do osób o szerszych, prostych ramionach, ponieważ wyrówna proporcje całej sylwetki.
Tunika o prostym kroju, bez zwężenia w talii i zbędnych ozdób, takich jak falbany czy bufki może być noszona przez panie w każdym rozmiarze. Luźniejszy fason może świetnie zamaskować pełniejszą sylwetkę, dając jednocześnie duże poczucie swobody nawet podczas upalnego dnia.
Dopasowaną tunikę z zaznaczoną talią lub też z paskiem na wysokości pasa nosić może każda kobieta o drobnej budowie ciała. Nie powinna być ona zbyt luźna, ponieważ opadające ramiona czy nieco „workowaty” kształt zaburzą wizualnie wygląd sylwetki. Z kolei paniom o dużym biuście i szerokich ramionach polecić można tuniki z głębszymi dekoltami, najlepiej wyciętymi w kształt litery V.
Z czym nosić tunikę damską?
Tunika o dłuższym stanie może zastąpić sukienkę – ubierz do niej legginsy czy wąskie dżinsy, by stworzyć codzienny zestaw, wyjątkowo wygodny i nadal całkiem elegancki! Jeśli chcesz zestawić tunikę ze spódnicą, zadbaj by ta druga była nieco dłuższa. By zapobiec efektowi przytłoczenia sylwetki dobierz do takiego kompletu pasek, który zaznaczy w odpowiednim miejscu talię.
Ubrania takie, jak damskie tuniki szyte są z tkanin różnego rodzaju, dzięki czemu możesz nosić je o każdej porze roku. Dzianinowe, właściwie przypominające długie swetry to świetna propozycja na jesień lub zimę, za to lekkie, nawet koronkowe tuniki możesz nosić latem jako okrycie na kostium kąpielowy czy zwiewną kreację do sandałów i tiulowej spódnicy.
Obuwie ma spore znaczenie przy noszeniu tuniki i stanowi istotny element stylizacyjny. Do lekkich, sportowych modeli z dzianiny lub bawełny ubieraj niezobowiązujące tenisówki (świetnie wyglądają te, które sięgają nieco ponad kostkę), a w przypadku tuniki koszulowej możesz śmiało wybierać klasyczne balerinki, a nawet buty na niewysokim obcasie. Zimą zakładaj traperki lub wyższe kozaki, dzięki którym cała stylizacja nabierze ciepłego charakteru.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.