W jaki sposób działają materace termoelastyczne?
Tekst zewnętrzny. Artykuł sponsorowany
Dobry materac słusznie kojarzy nam się z dobrym wypoczynkiem. Każdy z pewnością wie, co znaczy nieprzespana noc na niewygodnym łóżku, dlatego kwestia ta jest bardzo ważna, jeżeli komfort snu jest dla nas priorytetem. Producenci materacy prześcigają się w tworzeniu coraz to bardziej komfortowych i zaawansowanych technologicznie materacy sypialnianych, do których należą z pewnością materace termoelastyczne. Jeśli interesuje Cię ten temat, zapraszamy do lektury.
Jakie rodzaje materacy wyróżniamy?
Najbardziej znany chyba rodzaj materacy, tj. materace sprężynowe, wciąż cieszą się dużą popularnością, jednak z każdym rokiem pojawiają się nowe modele o bardziej zaawansowanych parametrach. Odmianą materacy sprężynowych są materace kieszonkowe, w których każda sprężyna zaszyta jest w osobną kieszeń, dzięki czemu polepsza się komfort spania i wydłuża się czas użytkowania materaca. Wśród materacy piankowych za najlepsze uważane są natomiast materace termoelastyczne, które mają szereg wyjątkowych zalet, dzięki czemu można je polecić osobom wymagającym i nastawionym na szczególny komfort snu i wypoczynku.
Cechy i zalety materacy termoelastycznych
Materace termoelastyczne produkuje się ze specjalnej pianki, która doskonale dopasowuje się do kształtu i temperatury ciała. Ta pianka, zwaną pianką Visco, wykonana jest z poliuretanu, który reaguje na ciepło ludzkiego ciała i dostosowuje się do naturalnych jego krzywizn.. Ta „pianka z pamięcią” reaguje już na najmniejszy nacisk ciała na podłoże. Może ona być wykonana z pianki termoelastycznej lub z połączenia kilku rodzajów pianek, w tym wysokoelastycznej. Tego rodzaju materace zakupimy m.in. w salonie meblowym K&D.
Materac taki cechuje także wysoka sprężystość i dobra wentylacja. Oprócz tego, jego najważniejszą zaletą jest optymalne podparcie kręgosłupa. Materac ten dostosowuje bowiem siłę podparcia do poszczególnych partii ciała, dzięki czemu pomaga w odprężeniu mięśni i ich regeneracji, a także zapobiega w pogłębianiu się wad postawy. Tym samym przeciwdziała on problemom z odcinkiem szyjnym kręgosłupa, napięciom mięśni, jak i bólom pleców. Zmniejsza również ryzyko pojawienia się odleżyn, co jest szczególnie ważne w przypadku osób po kontuzjach i z chorobami przewlekłymi, jak też osób starszych. Może być również pomocny w przypadku osób z problemami z krążeniem, gdyż zapobiega on zastojom limfy w organizmie i wspiera prawidłowe krążenie podczas snu.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.