3 wskazówki, jak pozbyć się odpadów budowlanych po remoncie mieszkania
Tekst zewnętrzny. Artykuł sponsorowany
Jeśli planujesz remont mieszkania, to musisz przygotować się na to, że pojawi się sporo odpadów budowlanych. O tym co z nimi zrobić, dowiesz się z tego tekstu.
Wskazówka pierwsza: oszacuj ilość odpadów
Kiedy remontujesz swoje mieszkanie, trudno jest przewidzieć, ile śmieci i odpadów będziesz musiał wyrzucić. Niestety nie ma dokładnego wzoru do wykorzystania przy szacowaniu ilości odpadów, ale są sposoby na to, aby szacunkowo określić ich ilość.
Przede wszystkim musisz znać skalę swojego remontu. Jeśli planujesz tylko drobne prace, na przykład związane z odświeżeniem pokoju lub kuchni to zapewne ilość odpadów nie będzie duża – nie więcej niż 1-2 metry sześcienne. Przy generalnym remoncie mieszkania, ilość odpadów będzie znacznie większa.
Zakładając, że masz 50-metrowe mieszkanie, musisz przygotować się na utylizację 4-8 metrów sześciennych odpadów budowlanych.
Kolejną rzeczą, którą warto zrobić, jest ustalenie, jakiego rodzaju odpady prawdopodobnie powstaną podczas remontu. Czy będzie to tylko gruz, czy również elementy wyposażenia. Jeśli to drugie, to ile drzwi, okien, opraw oświetleniowych, arkuszy płytek i innych materiałów będzie do utylizacji?
Im dokładniej określisz ilość oraz rodzaj odpadów, tym łatwiej przyjdzie Ci ich utylizacja.
Wskazówka druga: zadbaj o segregację
Coraz większą uwagę przykłada się do segregacji odpadów. Co istotne, ma to ogromne znacznie, nie tylko biorąc pod uwagę kondycję środowiska naturalnego. Właściwa segregacja pozwala również odzyskać sporą część materiałów, które mogą być ponownie wykorzystane.
Zanim więc rozpoczniesz remont lub prace budowlane, przygotuj sobie kilka pojemników lub skrzynek, do których odkładane będą niepotrzebne materiały. Działając w ten sposób, szybko zauważysz, że zostaje Ci sporo odpadów, które można ponownie wykorzystać lub sprzedać – na przykład niepotrzebne płytki łazienkowe lub będące w dobrym stanie cegły.
Natomiast, kiedy już pozbywasz się odpadów budowlanych, upewnij się, że masz do tego odpowiedni rodzaj pojemnika – w przeciwnym razie narazisz się na dotkliwe kary finansowe.
Takie pojemniki i kontenery znajdziesz na stronie https://skiprex.com/.
Wskazówka trzecia: zamów kontener na gruz
To zdecydowanie najważniejsza wskazówka. Zamówienie kontenera na gruz to niesamowita wygoda. Nie ma już konieczności segregacji odpadów budowlanych – cały powstały podczas remontu gruz może znaleźć się w jednym pojemniku. Co istotne, taki pojemnik dostarczany jest bezpośrednio na plac budowy, a następnie odbierany z niego w ustalonym terminie.
Wynajem kontenera pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Nie trzeba bowiem osobiście zajmować się wywozem odpadów budowlanych, ani ich utylizacją. Za realizację tych zadań odpowiedzialna jest firma dostarczająca pojemnik – Tobie zostanie więcej czasu na prace wykończeniowe i przygotowanie mieszkania.
Specjalne pojemniki na odpady budowlane udostępnia firma Skiprex, oferująca między innymi kontenery na gruz w Kobierzycach.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.