Trendy w brandingu – 2021

W dobie przytłaczających nas z każdej strony komunikatów reklamowych to właśnie branding powinien być podstawą wszelkich działań marketingowych w 2021 roku. Jakie trendy w brandingu najlepiej wykorzystać w przyszłym roku? Oto kilka z nich.
Minimalizm w designie
Minimalizm wciąż jest w cenie, a branding wciąż się nim nie przesycił. Widzimy to po coraz prostszych logotypach, mniejszej liczbie kolorów i prostych layoutach stron oraz aplikacji mobilnych.
Mimo iż minimalizm często bywa dość wymagający, to daje dużo możliwości, a w tym łatwiejsze dopasowywanie wszelkich grafik pomocniczych. Prosta identyfikacja wizualna marki to łatwiejsza droga do bycia postrzeganym, jako usługa lub produkt dobrej jakości. Przy odpowiednim zaprojektowaniu brand booka, to także lepsza widoczność.
Logotypy, które możemy dostosowywać
Trendem, który poniekąd wynika z wyżej opisanego minimalizmu, jest tworzenie logotypów, które występują w wielu formach. Dzięki temu dostosujemy ich rozmiar, złożoność i kolory, w zależności od miejsca wykorzystania. Przykład? Nike oraz Chanel – obie marki posługują się kilkoma różnymi formami znaków. Od pełnej wersji logo, przez logotyp, aż po sam sygnet. Co ważne, każde z nich jest tak samo rozpoznawalne. Mimo iż to rozwiązanie znane od dawna, dopiero teraz, wraz z minimalizowaniem identyfikacji wizualnej, zaczyna być doceniane przez mniejsze firmy.
Autentyczność marek
Zaufanie do marki w 2021 roku będzie sporym wyzwaniem nie tylko dla specjalistów od brandingu, ale i marketerów. Wiele badań wskazuje, że aktualnie mamy najniższy poziom zaufania konsumenckiego od wielu lat. Edelman wskazuje, że w 2019 roku zaufanie spadło do około 34% konsumentów!
Ponieważ zdecydowana większość kupujących postrzega autentyczność marki, jako ważny czynnik przy podejmowaniu decyzji o zakupie, to faktycznie będzie jedno z większych wyzwań, ale również i trendów nadchodzącego roku. Jak o tę autentyczność marki dbają? Możemy tu zaliczyć dostarczanie produktów odpowiedniej jakości, trzymanie się informacji na metkach oraz opakowaniach (z czym marki ostatnio mają często problem), czy nawet działania proekologiczne. Świetnie się tu także sprawdzą wszelkie ujęcia zza kulis działania danej firmy (w tym procesy produkcyjne) czy szczerość w przekazie – jak na przykład zdjęcia bez użycia Photoshopa.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda proces budowania silnej i świadomej marki, koniecznie skorzystaj z pomocy specjalistów. Pamiętaj, agencja brandingowa, taka jak Czteryczwarte Brand Design, to zespół składający się ze specjalistów różnych dziedzin, którzy wspólnie pracują nad wizerunkiem Twojej marki – nie tylko w internecie.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany