Sposoby na COVID-19. Jak leczyć się w domu?

Zastanawiasz się, czy jest koronawirusa SARS-COV-19 możesz leczyć w domowych warunkach? Podpowiadamy, jak wygląda leczenie COVID-19 w domu i czy w ogóle jest to możliwe. Z poniższego artykułu dowiesz się: Czym w ogóle jest COVID-19 Jak wygląda leczenie COVID-19 w domu krok po kroku Kiedy niezwłocznie powinieneś udać się do lekarza
Czym w ogóle jest COVID-19?
COVID-19 to nic innego, jak choroba o podłożu wirusowym, która atakuje drogi oddechowe. Jej objawy mogą być zbliżone do przeziębienia. Warto jednak pamiętać, że w ciężkich przypadkach może powodować także cięższe powikłania, takie, jak na przykład zapalenie płuc i może prowadzić do ostrej niewydolności oddechowej. Grupą najbardziej narażoną są osoby z przewlekłymi chorobami oraz osoby starsze.
Jak wygląda leczenie COVID-19 w domu krok po kroku
Okazuje się, że większość pacjentów chorych na COVID-19 nie wymaga hospitalizacji. W przypadku leczenia w domowych warunkach przydatne będą leki oraz preparaty stosowane przy infekcji górnych dróg oddechowych oraz odpowiednia suplementacja. Jednak osoby, u których występuje ryzyko ciężkiego przebiegu choroby powinny być stale monitorowane.
W przypadku leczenia COVID-19 w domu ważne jest stosowanie odpowiednich leków przeciwkaszlowych, które pomogą udrożnić drogi oddechowe. Może to być ulubiony syrop lub roztwór na kaszel.
Jeśli wystąpi u Ciebie podwyższona gorączka, nie wahaj się przyjąć leków przeciwgorączkowych bazujących na paracetamolu. Nie bój się także stosować niesteroidowych leków przeciwzapalnych – mogą one przynieść ulgę i pomóc w powrocie do zdrowia.
W przypadku wystąpienia uporczywych objawów bólowych, możesz zastosować także leki przeciwbólowe bazujące na paracetamolu. W tym wypadku musisz jednak pamiętać, aby nie łączyć ich z lekami przeciwgorączkowymi i nie przekraczać zalecanych dawek, podanych na ulotce.
Nie jest natomiast zalecane stosowanie preparatów przeciwzapalnych – a szczególnie tych o wątpliwej skuteczności.
To jednak nie wszystko, co możesz zrobić. Pomocne w szybkim powrocie do zdrowia może okazać się także:
- Picie odpowiedniej ilości płynów
- Odpoczynek
Warto włączyć także do swojej suplementacji witaminę D. Jej właściwości przeciwzapalne i immunomodulujące sprawiają, że witamina D może być niezwykle pomocna w walce z wirusem.
Kiedy niezwłocznie powinieneś udać się do lekarza?
Warto pamiętać, że zakażenie koronawirusem może mieć bardzo dynamiczny przebieg. Jeśli więc podczas terapii domowej wystąpi u Ciebie któryś z poniższych objawów:
- bólów klatce piersiowej
- trudności z oddychaniem
- niebieskawego zabarwienia ust lub twarzy
Niezwłocznie umów się na poradę telefoniczną lub udaj się do lekarza rodzinnego. Pamiętaj jednak, że wiele osób zakażonych przechodzi COVID-19 w warunkach domowych, bez konieczności pobytu w szpitalu. Pomocna jest tutaj odpowiednia suplementacja oraz skuteczna lekoterapia, która złagodzi przebieg choroby i pomoże w jak najszybszym powrocie do „normalności”.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.