Porcelana w cukierniach i kawiarniach – najnowsze trendy!

Sposób podania potrawy z pewnością wpływa na apetyt, przez co przyjęło się mówić, że – jemy oczami. Świadome tego faktu są lokale gastronomiczne, które serwują zamówienia w dobrej jakości naczyniach z porcelany. Jak wyglądają obecnie trendy jeśli chodzi o ten rodzaj wyposażenia w cukierniach, czy kawiarniach? Czy dobrze podane wypieki i ciepłe napoje smakują lepiej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.
Powszechnie wiadomo, że dobrze podane potrawy smakują lepiej. Zmysł wzroku ma bardzo silny wpływ zarówno na smak spożywanych dań, jak i intensywność odczuwania głodu. W związku z tym, odpowiednio podane wypieki oraz napoje podkreślają walory estetyczne i smakowe serwowanych deserów. Zależność tę rozumieją i stosują kawiarnie oraz cukiernie, które inwestują w modną porcelanę. Te na najwyższym poziomie dobierają ją z odpowiednią starannością po to, by pasowała do stylu danego lokalu gastronomicznego oraz jego wystroju. W efekcie goście, czują się bardziej komfortowo oraz odczuwają większy apetyt, co przekłada się na większe zamówienia, a także opinię, że w danym miejscu oferowane są przepyszne wypieki, kawa, herbata, itd.
Porcelana – aktualne trendy, czy ponadczasowość?
Z pewnością nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że porcelanowe trendy panujące w cukierniach, czy kawiarniach co jakiś czas się zmieniają. Chodzi w tym przypadku zarówno o kształty, kolorystykę, czy wielkość i rodzaj zdobień. Oczywiście są również kolekcje ponadczasowe i uniwersalne, które pasują do każdej okazji i nie wychodzą z mody od lat. Co zatem wybrać – ponadczasowość, czy nowoczesność? Wszystko zależy od potrzeb, ponieważ uniwersalne zestawy z pewnością będą wykorzystywane dłużej. Z drugiej strony podążając za aktualnymi trendami kawiarnia, czy cukiernia zyskuje opinię nowoczesnej oraz ekskluzywnej. Co jest aktualnie modne wśród wyrobów porcelanowych? Obecnie najchętniej kupowane są fasony grubościenne, które zmierzają w kierunku minimalizmu pod względem zdobień. Wyróżniają je za to ciekawe kształty, które nadają im charakter.
Lubiana – kolekcje porcelany do kawiarni i cukierni
Popularną marką porcelany, która używana jest w kawiarniach i cukierniach jest Lubiana, której producent jest jednym z największych w Europie. Jego wyroby trafiają do 40 krajów świata, a swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim wysokiej jakości oraz bogatej ofercie wzorów. Firma oferuje również możliwość nałożenia własnego logotypu na produktach, co jest szczególnie ważne dla właścicieli lokali gastronomicznych. Do najchętniej kupowanych przez restauratorów modeli z pewnością można zaliczyć te z kolekcji Classic, Paula, Stone Age i Bola.
Kolekcja Classic to nowoczesna odsłona klasyki, będącej połączeniem harmonijnej formy oraz tradycyjnego koloru. Wyróżnia ją kwadratowy kształt, a także ostro zakończone krawędzie.
Paula to kolekcja, która również dedykowana jest zwolennikom klasyki oraz uniwersalnych kształtów. Doskonale sprawdza się w przypadku kawiarni, czy cukierni. Czysta linia klasycznych filiżanek i pozbawiona ornamentów elegancka biel porcelany to cechy charakterystyczne dla tej kolekcji.
Dla miłośników wyrazistych kolorów i nieregularnych kształtów kolekcja Stone Age, będzie doskonałym wyborem. Produkty dostępne w wersji białej i ręcznie malowanej, doskonale wpasowują się we współczesne trendy aranżacyjne. Stone Age z pewnością zrobi wrażenie na gościach nowoczesnych kawiarni czy cukierni.
Wracając do klasyki, minimalizm jest również cechą charakterystyczną kolekcji Bola, w skład której wchodzą filiżanki o bezpretensjonalnej, współczesnej formie oraz idealnie wyprofilowane spodki o linii stanowiącej piękne dopełnienie stojącego na nich czajnika. Jedynym dodatkiem do minimalistycznego kształtu filiżanek są delikatne, okrągłe i ergonomiczne uchwyty. Linia Bola dostępna jest w jednobarwnej, białej kolorystyce.
Bez wątpienia odpowiednie podanie wypieków, czy kawy w kawiarniach i cukierniach zdecydowanie polepsza ich smak. Wynika to z faktu, że zmysł wzroku potrafi zakłócić funkcjonowanie ośrodka sytości znajdującego się w ludzkim mózgu.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany