Odstające uszy – pozbądź się kompleksu, dzięki zabiegowi korekcji uszu

Ładne uszy to marzenie zarówno kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od wieku. Kształtne, symetryczne małżowiny determinują wygląd naszej twarzy i wpływają na samoocenę. Niestety, problemy występujące w tej części ciała są wyjątkowo częste i prowadzić mogą do licznych kompleksów. Deformacje i dysproporcje psują samopoczucie i wpływają na trudności we wchodzeniu w interakcje społeczne. W takiej sytuacji nie pomaga nawet odpowiedni makijaż, a przykrywanie uszu fryzurą daje krótkotrwały efekt. Zbyt duże uszy, ukryte pod włosami, uwidaczniają się bowiem w postaci nienaturalnych wybrzuszeń, a eleganckie kolczyki czy klipsy pozostają wyłącznie w sferze marzeń. Na szczęście naprzeciw tego typu problemom wychodzi otoplastyka, polegająca na chirurgicznej korekcie uszu.
Czym jest otoplastyka?
Otoplastyka, czyli chirurgiczna korekta uszu, to zabieg, który pozwala na dokonanie zmian w obrębie małżowiny usznej. Odstające, zbyt duże czy niesymetryczne uszy to spory problem nie tylko dla osoby dorosłej, ale również dla dzieci i młodzieży. W tym wieku bowiem wygląd zewnętrzny jest niezwykle ważny, a wszelkie defekty stają się źródłem kompleksów, prowadzących nawet do zaburzeń psychologicznych. Otoplastyka pozwala usunąć defekty wrodzone oraz te, które powstały w wyniku różnorodnych urazów, wypadków i chorób. Pacjenci najczęściej korygują odstające małżowiny, ale również zmieniają ich kształt, wielkość i położenie. Chirurgiczna korekta uszu obejmuje również ich modelowanie. Na ogół zabieg związany jest z uchem zewnętrznym. Zdarza się jednak, że wykonuje się go również na wewnętrznej części. Dzieje się tak wówczas, gdy problem dotyczy np. zwiniętej małżowiny. Więcej o zabiegu przeczytać można na stronie https://derm-estetyka.pl/korekta-uszu-gdansk.html, gdzie poruszono temat przebiegu operacji, ale również i zaleceń, związanych z okresem rekonwalescencji.
Wskazania do zabiegu otoplastyki
Korekta uszu może być dokonana u pacjentów, którzy ukończyli już 6 rok życia. Wcześniej chrząstka intensywnie się rozwija, co mogłoby spowodować zniwelowanie uzyskanych zmian. Optymalny czas na chirurgiczną korektę uszu to jednak 13-14 lat. Wówczas można już zastosować miejscowe znieczulenie, co skraca czas przebywania w klinice. U młodszych pacjentów stosowane jest znieczulenie ogólne, które powoduje, że nie odczuwają oni stresu, bólu czy dyskomfortu. W każdym przypadku decyzja powinna być jednak podjęta w pełni świadomie i samodzielnie. Cena takiego zabiegu uzależniona jest m.in. od rodzaju problemu, stopnia jego zaawansowania i dobranej przez specjalistę metody. Zagadnienia te doskonale rozszerza artykuł https://www.chirurg-gdynia.pl/oferta/plastyka-uszu-w-gdansku, z którego można dowiedzieć się m.in. jakie są wskazania do otoplastyki oraz z jakimi kosztami wiąże się tego rodzaju zabieg.
Na czym polega otoplastyka?
Otoplastyka to chirurgiczna korekta uszu, która na ogół sprowadza się do korygowania kąta odchylenia ucha od czaszki. Jest to zabieg krótki i prosty, choć – jak każda ingerencja chirurgiczna – musi być wykonany przez profesjonalistę. Korekta odstających uszu polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia z tyłu ucha. W ten sposób chirurg może dostać się do chrząstki i odpowiednio ją wymodelować. Całość zamyka się na ogół w jednej godzinie. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie wymaga hospitalizacji, a klinikę może opuścić dwie godziny po jego zakończeniu. Uszy chronione są przez szwy stabilizujące i opatrunek z antybiotykiem. Szwy zostają usunięte 2 tygodnie po zabiegu, a w specjalnej opasce uciskowej należy chodzić jeszcze przez 6 kolejnych tygodni. Efektem wyrzeczeń będą jednak wymarzone uszy o prawidłowym wyglądzie i symetrycznym ułożeniu.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
! Czytelniku pamiętaj, że wszystkie informacje oraz porady opublikowane na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji ze specjalistą/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszej stronie internetowej każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.