Hydrolat oczarowy – woda roślinna, którą powinnaś mieć!

W ostatnim czasie hydrolaty podbiły serca tysięcy Polek. Wszystko za sprawą świetnego działania i naturalnego pochodzenia tego surowca. Każdy z hydrolatów ma inne właściwości – wszystko zależy od rośliny, z której został pozyskany. W tym artykule pochylimy się nad hydrolatem oczarowym. Co to właściwie jest ten hydrolat? Jak go używać? Komu polecany jest hydrolat oczarowy? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej!
Co to jest hydrolat?
Hydrolat to surowiec kosmetyczny pozyskiwany w wyniku destylacji różnych części roślin. Zazwyczaj są to płatki kwiatów lub liście. W przypadku hydrolatu różanego mamy do czynienia z destylacją z wykorzystaniem płatków kwiatowych. Wspomniany wcześniej hydrolat oczarowy pozyskiwany jest zaś z liści oczaru wirginijskiego i powstaje w procesie destylacji z parą wodną. Hydrolat jest produktem uniwersalnym i może być wykorzystywany na wiele sposobów.
Hydrolat oczarowy – właściwości
Hydrolat oczarowy to jedna z wielu wód roślinnych, dostępnych na rynku. Doskonale sprawdza się w pielęgnacji każdego rodzaju cery. Jeśli jesteś posiadaczką skóry wrażliwej, podrażnionej, z tendencją do nadprodukcji sebum, ten produkt jest właśnie dla Ciebie. Z właściwości hydrolatu oczarowego będą też zadowolone osoby ze skórą dojrzałą.
Jak działa hydrolat oczarowy? Przede wszystkim doskonale tonizuje i odświeża skórę. Ponadto zdradza właściwości odświeżające, ściągające i przeciwzapalne. Dodatkowo łagodzi podrażnienia oraz działa antyoksydacyjnie, czyli przeciwstarzeniowo.
Woda oczarowa – jak korzystać?
Woda oczarowa może być wykorzystywana na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim dobrze sprawdza się jako samodzielny kosmetyk i świetnie zastępuje tonik. Wystarczy, że po myciu twarzy spryskamy nim buzię i gotowe! Teraz możemy śmiało aplikować krem.
Hydrolat oczarowy może być także wykorzystywany jako odświeżająca mgiełka w upalne dni. Trzymaj go w lodówce i w razie potrzeby spryskuj twarz, by poczuć ulgę. Hydrolat możesz aplikować nawet na delikatny makijaż, jednak zadbaj o to, by spryskiwać buzię z odpowiedniej odległości.
Hydrolat oczarowy warto też stosować jako składnik innych kosmetyków, np. maseczek do twarzy. Warto dodać go do ulubionej glinki i pomieszać z olejem, by uzyskać domową maseczkę. Hydrolat może też stanowić bazę dla domowych kremów.
Woda oczarowa świetnie sprawdzi się również jako odświeżający kompres. Spryskaj nim bawełnianą chusteczkę lub płachtę do maseczki, a następnie nałóż na twarz i poczekaj do wyschnięcia. Skóra odzyska właściwe pH, będzie odświeżona oraz lekko ściągnięta. Hydrolat dodatkowo złagodzi podrażnienia.
Gdzie kupić hydrolat oczarowy?
Hydrolat oczarowy możesz kupić w wielu miejscach. Zwróć jednak uwagę na jego skład oraz sposób pakowania. Ważne jest, by w buteleczce znajdował się czysty hydrolat oraz naturalne konserwanty, które hamują rozwój grzybów i bakterii. Unikaj produktów z dodanymi środkami zapachowymi.
Zwróć również uwagę na to, by hydrolat zapakowany był w buteleczkę z atomizerem, który znacznie ułatwi jego użytkowanie. Taki produkt znajdziesz np. w ofercie polskiej marki Creamy.
Hydrolat oczarowy to produkt, który warto mieć w swojej łazience. Jeśli jeszcze nie korzystasz z hydrolatów, koniecznie się w niego zaopatrz! Z pewnością szybko docenisz wielofunkcyjność i możliwości, jakie daje ten surowiec kosmetyczny.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
! Czytelniku pamiętaj, że wszystkie informacje oraz porady opublikowane na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji ze specjalistą/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszej stronie internetowej każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.