Garaż blaszany jako idealne miejsce do przechowywania sprzętów ogrodowych.

Większość osób, które planują zakup własnej działki (lub takową już posiadają – chociażby w formie przydomowego ogrodu) prędzej czy później mierzy się z faktem nagromadzających się rzeczy. Od elementów budowlanych, przez narzędzia ogrodowe, na leżakach i basenach kończąc. Doposażanie nie zawsze idzie w parze z planowaniem dodatkowego miejsca do bezpiecznego przechowywania całego tego dobytku.
Właściciele często nie biorą pod uwagę faktu, że większość z tej kategorii sprzętów używa się sezonowo. Co za tym idzie – przez resztę czasu (w niektórych przypadkach nawet znaczną część roku) musi on przeczekać do momentu kolejnego użycia.
Schowek ogrodowy – drewniany „klasyk” a blaszana „alternatywa”
Ich przeznaczenie jest takie samo. Jednak sama konstrukcja posiada sporo różnic wartych uwzględnienia przy zakupie. Pierwsza i podstawowa to koszt. W przypadku modelu drewnianego jest on dużo wyższy. Natomiast blaszana alternatywa nie wiąże się ze znacznym nadszarpnięciem domowego budżetu.
Konserwacja to kolejny aspekt, dla którego warto rozważyć montaż blaszanego schowka ogrodowego.
W wypadku drewna zabiegi konserwujące należy wykonywać znacznie częściej i w szerszym zakresie, niż ma to w przypadku jego blaszanego odpowiednika.
Zróżnicowane warunki atmosferyczne mocno eksploatują wszystkie drewniane powierzchnie, które szybko tracą swoje właściwości i pierwotny wygląd. Zachowanie ich początkowych cech wiąże się z poświęceniem dodatkowego czasu i nakładu finansowego.
Przy materiale takim jak blacha nie ma takiej konieczności. Z natury jest on odporny na wiatr czy opady atmosferyczne. Ten typ powłoki, z reguły, nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń.
Również czyszczenie nie wymaga specjalnych środków przeznaczonych specjalnie do danej powierzchni. Zazwyczaj wystarczająca okazuje się woda z detergentem.
Blaszak który zdobi ogród
„No tak, ale wolę w swoim ogrodzie widzieć uroczą drewnianą chatkę niż metalowy schowek na miotły.” Aspekt wizualny często jest ostatnim, decydującym czynnikiem. I ciężko się z tym nie zgodzić. Na całe szczęście na rynku można znaleźć wiele blaszaków, których pokrycie doskonale imituje drewno. Jest to doskonała alternatywa dla tych, którzy cenią sobie spójną, naturalną aranżację w swoim ogrodzie.
Łatwy w obsłudze
Zamówienie produktu drewnianego często wiąże się z koniecznością samodzielnego montażu całości. Co w przypadku drewna oznacza ciężkie elementy, z którymi trzeba poradzić sobie we własnym zakresie. Często poświęcając mnóstwo czasu i energii.
Zakup drewnianego produktu często wiąże się z koniecznością samodzielnego montażu.
Przy wyborze blaszanego schowka ten problem znika. Montaż trwa zdecydowanie krócej.
Możliwość zmiany położenia
Jednej wiosny pomysł na organizację przestrzeni wokół jest taki, a następnej…zupełnie inny. Zmienia się gust, ilość zakupionych rzeczy czy możliwości finansowe. Warto pomyśleć o takich produktach, które będą nadążały za tą dynamiką.
Przemieszczenie (nawet kilku metrowe) drewnianej konstrukcji jest żmudnym zadaniem.
Przy wyrobach blaszanych (które są z reguły dużo lżejsze) zmiana pomysłu na miejsce w którym się on znajduje, nie wydaje się być problemem.
—–
Marek Matuszek – blaszaki.com
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.