Co zrobić z trampoliną ogrodową i jak ją zabezpieczyć przed zimą

Trampolina to jedna z najbardziej lubianych atrakcji ogrodowych. Zarówno dzieci jak i dorośli uwielbiają na niej spędzać długie godziny. Nic więc dziwnego, że w wielu ogrodach pojawiają się mniejsze lub większe trampoliny. Niestety, gdy lato nieubłaganie zmierza do końca, za oknami pojawiają się kolorowe liście, a temperatura coraz bardziej spada, należy pomyśleć o odpowiednim ich zabezpieczeniu.
Zabezpieczenie trampoliny ogrodowej przed zimą
Trampolinę można przygotować do zimy na kilka sposobów. Powinna być ona przechowywana w jakimś suchym i bezpiecznym miejscu. Jeżeli dysponujemy dość dużą przestrzenią, można w niej umieścić całą trampolinę i zdjąć tylko siatkę, jeżeli jednak pomieszczenie jest mniejsze, trampolinę należy złożyć. Wszystkie części powinny być złożone w swoim miejscu. Jest to bardzo ważne, ponieważ trampolina ogrodowa składa się zwykle z wielu części, dlatego łatwo je pogubić.
Czy trampolinę można pozostawić w ogrodzie?
Wiele osób zastanawia się, czy w ogóle trzeba chować trampolinę na zimę. Jednak z pewnością nie jest to dobre rozwiązanie. Trampolina narażona na śnieg, deszcz i mróz może zostać uszkodzona. Wszelkie stalowe elementy może pokryć rdza, natomiast mata i siatka mogą się zniszczyć i przedziurawić. Nawet jeżeli schowamy siatkę, a matę i ramę zasłonimy plandeką, może to nie być wystarczające zabezpieczenie. Nie warto więc ryzykować.
Jak przechowywać trampolinę?
Gdy nadejdą chłodne dni, warto zatroszczyć się o swoją trampolinę. Przede wszystkim należy ją dokładnie oczyścić. Należy zmieść z niej kurz, jesienne liście i inne pozostałości. Jest to bardzo ważne. Trampolinę powinno się czyścić zimną wodą i szmatkę, nie powinno się stosować innych środków czyszczących, ponieważ mogą one uszkodzić materiał. Trampolinę powinno się też od razu osuszyć. Dzięki regularnej i właściwej pielęgnacji, jakość i trwałość pozostanie tak przez długi czas.
Aby ochronić trampolinę, można też zakupić specjalne pokrowce. Są one przeznaczone do wykorzystywania w trakcie sezonu. Po prostu, kiedy trampolina nie jest w użytku, należy ją zakryć, aby nie była narażona na szkodliwe czynniki.
Mniejsze trampoliny
W przypadku trampolin o mniejszych rozmiarach, z powodzeniem można zabrać je do domu i skakać w dowolnym momencie. Nie zajmują one zbyt wiele miejsca, są lekkie i łatwe w przechowywaniu i przenoszeniu. Dzięki nim będzie można utrzymać świetną kondycję i formę przez całą zimę, aż do kolejnych, ciepłych dni.
Problem z przechowaniem trampoliny
Nie każdy właściciel trampoliny zdaje sobie sprawę z tego, że jeżeli ma się problem z przechowaniem trampoliny, zawsze można poprosić o pomoc fachowca. Na rynku funkcjonują firmy, które zajmują się profesjonalną konserwacją i przechowywaniem trampolin przez cały okres jesienno – zimowy. Fachowcy odbiorą trampolinę, przewiozą ją w specjalne miejsca i przez cały okres jesienno – zimowy, będą ją przechowywać w bezpiecznym miejscu. Ponadto firma sprawdzi także stan techniczny trampoliny i w razie potrzeby dokona wymiany uszkodzonych i niekompletnych elementów. Dzięki temu, wiosną właściciel będzie mógł odebrać i rozłożyć w ogrodzie trampolinę w nienaruszonym stanie, dzięki czemu rozrywka w dalszym ciągu będzie w pełni bezpieczna.
trampolina to świetna rozrywka, która sprawdzi się w każdym ogrodzie. Zarówno dzieci jak i dorośli z pewnością świetnie się będą na niej bawili. Posiadacze trampolin powinni jednak odpowiednio o nie dbać i pielęgnować.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Chyba jednak kupię trampolinę na przyszły sezon. Dzieciaki się ucieszą. Wstrzymywała mnie ta kwestia przechowywania, ale chyba dzięki tym poradom się przekonałem. Fajne patenty.