Błyskawiczne odżywienie skóry twarzy, czyli poznaj mezoterapię. Na czym polega i ile kosztuje zabieg?

Mezoterapia, mimo że określana jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, tak naprawdę jest całkowicie bezinwazyjna. Efekty natomiast: jak po zabiegu z użyciem skalpela. Na czym polega mezoterapia twarzy i co możemy nią poprawić?
Mezoterapia polega na wstrzyknięciu pod skórę (a dokładniej mówiąc: w warstwy skóry) substancji nawilżających i odżywczych. Podane w ten sposób, działają znacznie mocniej niż najlepszy krem, bo wchłanialność preparatów pielęgnacyjnych nie jest tutaj ograniczona przez warstwy skórne.
Mezoterapia igłowa i bezigłowa
Substancje odżywcze podawane metodą mezoterapii można wtłaczać w skórę igłami (zwanymi kaniulami) lub za pomocą ultradźwięków lub metodą elektroporacji.
Jakie substancje wtłaczane są do skóry metodą mezoterapii?
Istnieje szeroki wachlarz substancji, które można wprowadzić w skórę metodą mezoterapii. Czasami wystarczające są jedynie preparaty nawilżające, aby widocznie poprawić kondycję skóry. Częściej jednak pacjenci są zadowoleni z preparatów kondycjonujących, które przekładają się na zdrowy, promienny wygląd twarzy. Gdy problemem są zmarszczki, podaje się substancje stymulujące, utrzymujące powłoki skórne w większej jędrności.
Jak szybko pojawiają się efekty?
Mezoterapia daje natychmiastowy efekt. Niestety jednak, nie u każdego jednakowy. Z reguły trzeba przeprowadzić kilka zabiegów, aby przekonać się, czy konkretny rodzaj wstrzykiwanej substancji jest dokładnie tym, którego potrzebujemy. Czasami lepsze efekty daje samo nawilżenie, bez specjalnej potrzeby korzystania z preparatów budujących skórę. I odwrotnie – osoby o dobrze nawilżonej i odżywionej skórze mogą potrzebować jedynie wzmocnienia jej jędrności. Przez kilka godzin po zabiegu może występować na twarzy lekka opuchlizna, a na powierzchni skóry widoczne są grudki. Jest to zjawisko całkowicie naturalne. Zdarza się, że te niepożądane efekty wizualne utrzymują się dłużej. Wówczas zachodzi obawa, że preparat został podany zbyt płytko. Ustrzeżemy się tego korzystając z usług profesjonalnej kosmetyczki, a najlepiej – lekarza medycyny estetycznej, który ma doświadczenie w równomiernym rozprowadzaniu substancji metodą mezoterapii.
Ile kosztuje mezoterapia twarzy?
Ceny zabiegów różnią się w zależności od rodzaju gabinetu, do którego trafimy oraz od lokalizacji. Najdrożej jest w dużych miastach oraz w klinikach medycyny estetycznej. Taniej jest w gabinetach kosmetycznych, jednak w tym wypadku mamy do czynienia z niższą gwarancją jakości i bezpieczeństwa zabiegu. Jednym z najlepszych rozwiązań jest korzystanie z ofert klinik medycyny estetycznej zlokalizowanych na obrzeżach większych miast lub w mniejszych miejscowościach. Na przykład, mieszkańcy Warszawy często korzystają z oferty kliniki Est Clinic w Siedlcach – mezoterapia igłowa przeprowadzana przez lekarza kosztuje tutaj 300 zł (okolice oczu) i średnio 600 zł za twarz, czyli zdecydowanie mniej niż w stolicy.
Mezoterapia – w jakim wieku stosować?
Mezoterapia daje efekty w każdym wieku. Trzeba jednak przyznać, że najbardziej spektakularny rezultat osiągniemy w latach późniejszych, przy cerze dojrzałej, gdy skóra wiotczeje i potrzebuje pomocy w zachowaniu optimum napięcia i jędrności. Z drugiej strony, mezoterapia jest polecana jako zabieg do stosowania nawet osobom przed trzydziestką, jako bardzo skuteczny opóźniacz starzenia. Najmłodsze pacjentki zaczynają w okolicach 25 roku życia, gdy włókna kolagenowe zaczynają zanikać i gdy na dobre rozpoczyna się „produkcja zmarszczek”. Część osób sięga po mezoterapię twarzy po pozytywnych doświadczeniach z tym zabiegiem przeprowadzanym na innych partiach ciała (np. w celu zredukowania blizn, cellulitu, czy rozstępów).
Jak często należy powtarzać zabieg mezoterapii?
Młoda skóra zadowoli się zabiegiem wykonywanym jednorazowo w ciągu roku. Skóra wymagająca natomiast powinna być poddawana mezoterapii dwa do trzech razy w ciągu dwunastu miesięcy. Mowa tu o seriach zabiegów (najlepiej: 4) wykonywanych w odstępach około dwu- lub trzytygodniowych.
Podsumowanie
Mezoterapia igłowa to nieinwazyjna, bezpieczna metoda poprawiania kondycji naszej skóry. Poza zabiegami na twarz, można stosować również mezoterapią na inne partie ciała, np. na brzuchu w celu usunięcia opornej tkanki tłuszczowej. Mezoterapia może pomóc również rozprawić się z bliznami, rozstępami, przebarwieniami. Coraz częściej też metoda ta jest zaciągana do walki z problemem wypadania włosów lub też do poprawienia kondycji skóry głowy. Pamiętajmy przy tym, że zarówno decyzja o tym, jaka substancja ma zostać zaaplikowana, jak i w serii ilu zabiegów, należy do lekarza. Nie należy mezoterapii przeprowadzać samodzielnie w domu.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
! Czytelniku pamiętaj, że wszystkie informacje oraz porady opublikowane na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji ze specjalistą/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszej stronie internetowej każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.